Labākais importa alus Latvijā. Degustē Pilsonis G.

alus

Zināms, ka es esmu liels alus cienītājs un pazinējs. Alus gurmans! Lūk, tā es sevi mīlu saukt. Reiz es pelnīti saslavēju vietējo alus brūžu darinājumus, no kuriem vislabākie, saprotams, bija bezrindu veikala LaTs brūvējumi un otrā vietā, bez šaubām, RIMI alus darītavas meistardarbi. Taču tagad nolēmu iet plašumā un pieteikt savu alus recenzenta vārdu arī pasaules alus ārēs. Lūk, pieci labākie importa ali. Baudiet slavēdami!

Kalnavotu

Tilpums: 0.5L

Alc: 5,1%

Daudziem nezināmais Kalnavotu alus ir īsta alus gurmana un delikatešu cienītāja dzēriens. Kā vēstīts uz tā etiķetes, tas ir premium kvalitātes alus un izgatavots pēc senas receptes. Tas pat ir jūtams tā garšā, jo, kā zināms, purva rāva vai ūdens, kas dzesējis kodolreaktoru, arī ir ļoti senas lietas. Šis alus būs ļoti patīkams cilvēkiem, kas vēlas uzzināt, kā ir tad, kad cilvēkam nav garšas kārpiņu. Interesanti, ka šo alu arī var dzert bērni, jo atšķirību starp krāna ūdeni un Kalnavotu alu viņi nemācēs pateikt. Šis alus arī būs lieliska iedvesma zero waste ļaužiem, kas vēlas vēlreiz izlietot savu traukūdeni, kas parasti bezjēdzīgi nonāk kanalizācijā. To tagad varēs likt galdā smalkās viesībās un uzdot par Kalnavotu alu! Atšķirību neviens nepamanīs. Šim alum es dodu sešas aknas no piecām, jo veselīgāka un smalkāka dzēriena es vēl manījis neesmu.

IMG-6583

Rubinovy

Tilpums: 0.48 L

Alc: 5,1%

“Tavu saldu alu!” Gribās izkliegt pie ikkatra šī rubīnkrāsas urīn.., piedodiet, alus malka. Par tā augsto kvalitāti un smalkumu liecina nevien stilīgā un mākslinieciskā etiķete, bet arī tumšā nokrāsa, kas atgādina pirmā rīta urīna tumšo, rubīnsārto toni. Turklāt arī smarža, kas iesitas degunā pēc pudeles atkorķēšanas, daudz neatšķiras no mīzalu tvaikiem agrā paģiru rītā, kad spiedošais urīnpūšļa brūvējums kā labi nogatavināts dzēriens no vēdera mucas strūklām vien šļācas ārā poda bālajā mutē. Ir skaidrs, ka Dostojevska pilsētā Sanktpēterburgā sliktu alu darināt nav iespējams, tāpēc jau pirms šī alus nepagaršošanas lieku tam piecas aknas no piecām, jo skaistākas alus pudeles man redzēt gadījies vēl nav.

unnamed

Rižskoje

Tilpums: 0.5 L

Alc: 5,2%

Šim alum ir jābūt katrā īsta Latvijas un Rīgas patriota ledusskapī. Baltkrievijā ražotā alus Rižskoje garšu buķete atgādina senlatviešu darinātā miestiņa smeķa vēsmas, kad, augstu kokos karājoties, senlatvieši brūvēja augstākās raudzes dzērienus. Gara acīm redzu, kā Meinards, ieradies Līvzemē, bauda iezemiešu alu, ko, ar koka kausu pasmeltu no Daugavas, tam piedāvājuši jaunizkaltie rīdzinieki. Ir skaidrs, ka tieši šī alus nevis Porziņģa dēļ Latvija un Rīga ir slavena visā pasaulē. Ir dzirdēts, ka tūristi pat no zemeslodes otras puses traucas uz Krievijas pilsētu Rīgu, lai baudītu dzērienu, kas viņu zemēs pazīstams kā legāls eitanāzijas līdzeklis. Šim alum dodu četras aknas no piecām, jo zinu, ka uz mūsu senču tradīcijām var balstīt vēl gardāku miestiņu.

IMG-6571

Helles Burg

Tilpums: 0.5 L

Alc: 5%

Lūk, īsts premium kvalitātes miestiņš no eksotiskās Lietuvas alus darītavas Švyturys. Tā ir otrā vecākā alus darītava Lietuvā, tāpēc apšaubīt šī alus kvalitāti un smalko garšu buķeti būtu tāpat, kā teikt, ka Homērs bija diletants un gatavais muļķis. Vēl tikai ieliets vislepnākajā kristāla glāzē, šis alus izstaro mēnessgaismai raksturīgo bālumu, kuru kā zvaigznes naksnīgajā debesjumā caurauž trīs vai četri burbulīši, bet šķidruma virsmu klāj Urāna sēklas un asiņu veidotie putu kruzuļi. Baudkāri iestrebjot šīs retās putas, mutē kā Afrodīte dzimst garšu simfonija, kas vēlāk ar varenu spēku muzicē zarnās, bet jau pēc dažiem mirkļiem, spēcīga žļādziena nesta un gavilēdama, iznāk ārā podā, lai dotu vietu nākamajam Helles Burg puslitram. Šim burvīgajam dzērienam es dodu trīs aknas no piecām, jo optimistiski ceru, ka pasaulē eksistē, kas gardāks par Olimpa ambroziju.

IMG-6576

Holsten

Tilpums: 0.5 L

Alc: 4.5%

Vai jūs, mani mīļie draugi, zināt, kā darina alu? Ja nezināt, tad pēc šī alus nobaudīšanas senā alus darīšanas māksla taps skaidra katram. Arī es nezināju, kā top alus. Izrādās, ka tas nav nemaz tik sarežģīti. Tātad, ir jāņem puslitrs istabas temperatūras krāna ūdens, kurā jāizmērcē sauja kaut kādu miežu. Pēc tam, kad šis virums ir kādu diennakti stāvējis vietā, kur tam var tikt klāt tikai kaķis, tas ir jānokāš. Iegūtais šķidrums tad arī būs Holsten alus. Priekā!

IMG-6578

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s