Groteskas Impresijas Par Kādā Grāmatnīcā Ienākušajiem XLI-L

#L

Ienāk apaļš vēders un aiziet līdz otram veikala galam. Briesmīgi nobīstos, sak, tas deguns būtu – saprastu, bet vēders… Tikai pēc brīža pamanu, ka vēderam ir piestiprināts stipri rosīgs vīrelis.

#XLIX

Vīrietis parastā cepurē. Ierauga Džoisa “Ulisu”, un, palūdzis atļauju, svinīgi izceļ to no plaukta. Krietnu brīdi šķirstījis, noliek to atpakaļ un skaļi, bet, it kā pie sevis, nosaka: “Zili brīnumi!”

#XLVIII

Vīrietis violetās biksēs un strīpainā kreklā. Staigā pa veikalu un nemitīgi virina muti. Izrādās – pa telefonu runā tikai klausule viņam mazītiņa un ievietota dziļi kreisajā ausī.

#XLVII

Vecmāmiņa astoņpadsmit lakatos. Rūpīgi aplūko jauno Bībeli ar visiem apokrifiem. Pēc brīža atdod visu savu pensiju un aiziet.

#XLVI

Jauns vīrietis zilu degunu. Ilgi pēta ieteikumu un sūdzību grāmatu. Beigās paziņo, ka pirkšot.

#XLV

Dūšīgs tēvocis. Aiziet līdz mapēm un no turienes skaļi jautā vai mums vispār tādas mapes esot. Kad parādu, tad man tiek paskaidrots, ka tās jau nav mapes, bet mazītiņas šūflādītes.

#XLIV

Sieviņa brūnās biksēs. Tik platus soļus liek, ka sekundes laikā pie reliģijas plaukta attopas.

#XLIII

Divi vīri skūtām galvām, treniņtērpos, bargu skatienu. Gribot jumtu salabot. Un no tiesas – izvelk instrumentus, pieslien kāpnes un sāk labot jumtu.

#XLII

Māte ar meitu. Māte aši pie psiholoģijas, bet meita pie ezotērikas plaukta. Smieklīgi tas, ka abi plaukti viens otram blakus, tāpēc sanāk grūstīšanās.

#XLI

Sieviņa. Cieš no bailēm. No visa baidās. No grāmatām jau pirmkārt. Vājprāts kaut kāds!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s