Groteskas Impresijas Par Kādā Grāmatnīcā Ienākušajiem LI-LX

#LX

Sieviete spīdīgu pieri. Neparko nav pierunājama ņemt atpakaļ savu bankas karti, taisni vai ar mānīšanu jālūko ieslidināt makā. Tomēr vakarā pamanu, ka palaidniece aizlikusi karti aiz plauktiem.

#LIX

Meitene. Labdien, vai jums ir grāmata “Dikensa diēta”?

#LVIII

Kungs rūtotā kreklā. Bargi nopēta pirktāko grāmatu topu. Tāpat nopēta arī jaunumus. Nav aprakstāma bardzība, ar kādu kungs paverās lēto grāmatu plauktā. Bargs paliek līdz brīdim, kad ierauga Prusta grāmatas.

#LVII

Vīrietis varenām ūsām. Labi zin ceļu līdz vēstures plauktam un tur arī dodas, bet tad, nez kas uznāk un vīrelis iesprūk starp mākslas plauktiem. Pēc krietnas stundas, piesārtis un paspūris, aizbēg. Vēlāk pamanu, ka grāmata “Padomi jauniem māksliniekiem” plauktā ielikta otrādi.

#LVI

Cirka klauni. Ienāk smiedamies, plaukstas sizdami, mazās taurītēs pūzdami. Izsit veikala vitrīnu un aizjož.

#LV

Sieviete melnu seju. Izstaigā veikalu taisni kā pa pentagrammas līnijām un aiziet, nolādēts…

#LIV

Jauneklis rugainu vaigu. Aiziet līdz veikala kaktam, aizdedzina cigareti un kliedz: “Pīpe, literāta prieks!” Apsargu pavadīts aiziet.

#LIII

Sieviete tieva kā skals. Paņēmusi Kontinenta romānu rokās, uz vietas sastingst. Izrādās, romāns atņēmis viņai dvēseli, tāpēc tagad jāmeklē cits romāns, lai to atgūtu atpakaļ.

#LII

Vīrietis ziliem vaigiem. Laužas iekšā veikalā vēl pirms tas atvērts. Saceļ pamatīgu traci un ar papēdi gandrīz izsper veikala durvis. Beidzot ticis iekšā, lēnām apstaigā kancelejas preču nodaļu un gandrīz nopērk kreppapīra rullīti.

#LI

Onkulis. Visu grib sviest zemē. Ierauga grāmatu – nosviež, ierauga penāli – nosviež, kalkulatoru nosviež, pat krītiņus izbārsta pa grīdu un atsakās salasīt. Izsvaidījies aiziet uz trauku veikalu.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s